Daj Się Poznać 2017

 

W związku z tym, że projekt 365 dał zamierzone rezultaty już po 20 dniach, pora było znaleźć nowe wyzwania. O akcji „Daj Się Poznać” myślałem w zeszłym roku, jednak brakło wtedy pomysłu na sam projekt, jak i potrzeby doskonalenia się w programowaniu. Sytuacja się zmieniła, więc pora podjąć wyzwanie :D

O samej akcji możecie przeczytać tutaj: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac/

W skrócie, konkurs ten, to dobra okazja by wyciągnąć stare projekty i pomysły z szuflady aby je w końcu zrealizować. Startują początkujący oraz doświadczeni.

 

Po co mi to wszystko?
Doprowadziła mnie tutaj jedna z tych sytuacji gdzie próbowałem zrobić coś prostszym i szybszym sposobem, a jak zawsze wyszło dłużej i większym nakładem sił. Zaczęło się od próby napisania aplikacji na Androida. Oczywiście podejść było kilka, ale większość kończyła się na przygotowaniu środowiska dla Javy… Nie wchodzi mi ten język i zacząłem się zastanawiać czy da się, to jakoś obejść. Okazuję się, że tak!

 

Do rzeczy…
Chcę stworzyć prostą grę mobilną przy użyciu JavaScript oraz frameworku NativeScript – o nim szerzej w kolejnym wpisie, w skrócie, tworzysz na telefony przy użyciu JS :)
Oprócz oczywistej chęci nauki JS mamy tu jeszcze do czynienia z próbą odpowiedzi czy da się uniknąć Javy w mobile bez dużej straty np. wydajności, a jeżeli tak, to na ile jest to rozwiązanie uniwersalne. Może się oczywiście okazać, że projekt zakończy się wątpliwym sukcesem i odpowiedzią, że się nie da ;) Jednak jestem dobrej myśli. Ponad to, konkurs ten jest idealną okazją do ogarnięcia bloga. Coś co dawno odkładałem i żałowałem, że tak mało się tu dzieje.

 

O projekcie
Co dokładnie zamierzam zrobić? Jakiś czas temu, podczas szukania oryginalnego oraz skutecznego sposobu na przeprosiny, wpadłem na pomysł aplikacji mobilnej. Będzie, to gra bazująca na zasadach „Whac-A-Mole„. Jednak zamiast kretów będziemy musieli unieszkodliwiać postać osoby, która zaszła nam za skórę. Prawda, że brzmi przyjemnie? W planach jest system punktowania oraz rosnący poziom trudności. Kto wie, może pojawi się też zabawna oprawa dźwiękowa :P Dokładny opis planu minimum, optimum oraz full wypas, niebawem :)

Zachęcam do obserwowania, komentowania, zwłaszcza udziału :) Warto się rozwijać, a programowanie gwarantuje rozwój na wielu płaszczyznach.

 

blog2